KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS
2011. évről
(Készült a 1997. évi CLVI. törvény 19. §-a alapján)
A MEMENTO MORI Egyesületet a Fővárosi Bíróság 2009. 07. 12. napján 13022. nyilvántartási szám alatt, 7.Pk.60.218/2009/3. iktatószámú végzésével
KÖZHASZNÚ SZERVEZETNEK
minősítette.
A közhasznú szervezeteknek az éves beszámolóval egyidejűleg közhasznúsági jelentést kell készítenie az 1997. évi CLVI. Törvény 19. §-a alapján. A megadott szempontok szerinti jelentést rögzítjük az alábbiakban.
A szervezet alapadatai:
Szervezet neve: MEMENTO MORI Egyesület
Irányítószám: 1223
Székhely: Budapest
Cím: Barátcinege u. 25/B
Adószám- 18264375-1-43
Kapcsolattartó neve: Szelevényi Gellért
Telefonszám: 06-20/524-2490
e-mail: g.szelevenyi@gmail.com
jellemző tevékenység: kulturális tevékenység
A 2011. ÉVI SZÁMVITELI BESZÁMOLÓ BEMUTATÁSA
(1997. évi CLVI. Tv. 19.§ (3) a)
1. NYITÓ EGYENLEG 2011. január 01-jén: 266 367 e Ft
2. BEVÉTELEK:
Tagdíjakból 164
Pályázati támogatásból 185
SZJA 1 %-os felajánlás 0
Helyi önkormányzattól 0
TB-tól 0
Egyéb 0
Összes bevétel 419 eFt
3. KIADÁSOK:
Egyéb 177
Összes kiadás 177 eFt
4. Számlavezető pénzintézetnél záró egyenleg 2011. december 31-én: 280 779 eFt
5. Az Egyesület készpénzvagyona 2011.december 31-én: 286 779 eFt
A./ Az Egyesület tevékenységének szöveges összefoglalója 2011. évre:
A Memento Mori Közhasznú Egyesület folytatva töretlen értékmegőrző tevékenységét a 2011. évben is több, az underground kultúrát illetve a hagyományos értékeket továbbvivő programok szervezését, kultúrtörténeti kiállítást, kiadványok megjelenését biztosította közvetlen és közvetett célcsoportja számára.
A 2011. évben megvalósult rendezvényeink voltak:
- ABSZINT EST (Kultúrtörténeti kiállítás, a kultikus italnak hódoló magyar és külföldi alkotok műveiből felolvasóest,performance) szigorúan 18 év felettieknek szóló rendezvényünk egyben a hazánkban is egyre népszerűbb ünnep, a Halloween hétvégéjén került megrendezésre, a budapesti „Roham” bárban.
- MEMENTO MORI SZÍNPAD - A mátrafüredi Fekete Zaj Fesztiválon Egyesületünk a szombati napon kapott lehetőséget bemutatkozásra. Itt napközben különböző kulturális programokkal (a régész hivatása, őseink íjászata, kerekasztal beszélgetések, indiai táncbemutató) a fesztivál kis színpadán pedig 7 magyar és egy külföldi zenekar fellépésével biztosította a családias légkörű fesztivál látogatóinak szórakoztatását.
- PEREMKULT MINIFESZT II – Július közepén 4 amatőr zenekarnak biztosítottunk fellépési lehetőséget nagy sikerrel Budapest belvárosában működős „Szabad az Á” nevű szórakozóhelyen.
2011-ben lehetőséget biztosítottunk több ipar-, és képzőművész számára alkotásaik kiállítására a Picasso Point Étterem Együttműködésével.
Kiállítóink voltak:
- Farkas Rita grafikus
- Lynda Stevens képzőművész
- Bakos Levente festő
- Ráksonyi Ábel, festő
A rendezvények mellett folyamatosan további kiállítások és kisebb koncertesemények szervezése valamint a BORIS VIAN emlék CD kiadása is megtörtént.
Az év folyamán kapott pályázati támogatásból többek között az Egyesület számára fontos PR anyagokat (molinó, matricák), fényképezőgépet és kiegészítőit, tudtuk fedezni.
B./ Költségvetési támogatás felhasználása:
(1997. évi CLV1. tv.19. § (3) b.)
Az Egyesület a tárgyévben költségvetési támogatásban nem részesült.
C./ Vagyon felhasználásával kapcsolatos kimutatás:
(1997. évi CLV1. tv. 19. § (3) c.)
Az Egyesületnek tagdíjból és pályázati úton nyert pénzvagyona van.
D./A cél szerinti juttatások kimutatása;
(1997. évi CLVI. tv. 19. (3) d.)
Célszerinti juttatásokban Egyesületünk a 2011-ben és azt megelőző években sem részesült.
E./ Különböző szervektől kapott összegek mértéke:
(1997. évi CLVI. Tv.19.§ (3) e.)
Az Egyesület központi költségvetési szervtől, az elkülönített állami pénzalaptól, a helyi önkormányzattól, a kisebbségi települési önkormányzatok társulásától és mindezek szerveitől támogatásban nem részesült.
F./Vezető tisztségviselőinek nyújtott különféle juttatások értéke, illetve összege:
(1997. évi CLVI. Tv.19.§ (3) f.)
Az Egyesület vezető tisztségviselői különféle juttatásokban nem részesültek.
G./ A közhasznú tevékenységről szóló rövid tartalmú beszámoló néhány egyesületi tevékenységről:
(1997. évi CLVI. Tv.19.§ (3) g.)
Az Egyesület legfontosabb tevékenységeinek összefoglalása:
Összhangban a Ksztv. 26.§ c.) pontjának 2-7. és 9. alpontjában foglaltakkal az Egyesület célja a kulturális örökség megóvása, különös tekintettel a szakrális és kegyeleti építészeti emlékekre, ezek bemutatására irányuló gyakorlati és művészeti dokumentációkra, megőrzésük fontosságát hangsúlyozó kampányokra és konkrét építő tevékenységekre. Ezzel összefüggésben a nevelés és oktatás területén kiadványok és könyvek megjelentetésével kívánjuk felhívni a figyelmet értékeinkre; elődeink és múltunk tiszteletének terjesztésével a tudatos környezeti magatartás kialakítását, ember és környezete harmóniáját, az egyéni képességek fejlesztését kívánjuk segíteni.
Az Egyesület céljai között szerepel kortalan alkotótevékenységek életben tartása: hagyományos mesterségek bemutatásának és tanításának támogatása (Ebben az évben legkiemelkedőbb ilyen jellegű tevékenységünk: a mátrafüredi fesztiválon a Magyar Nemzeti Múzeummal közösen végzett interaktív régészeti kiállítás és animátori játék, valamint szintén itt a hagyományőrző íjász bemutató volt.), színházi képző- és zeneművészeti alkotások széleskörű megismertetésének biztosítása (Farkas Rita grafikus, Lynda Stevens képzőművész, Bakos Levente amatőr festő, Ráksonyi Ábel, festő), erkölcsi és anyagi presztízsének megteremtése; ezzel kapcsolatban a művészeti határvonalak újraértékelése, összességében törekszünk a mindinkább teret nyerő fogyasztói mentalitással szemben a tudatos és aktív társadalomkritikai civil magatartás kialakítására, szellemi és erkölcsi értékek megőrzésére (Pilinszky János születésének 90. és halálának 30. évfordulójára rendezett emlékest a Királyfürdőben) és megteremtésére.
Budapest, 2012. április 5.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni