A Daemonia Nymphe egy görög zenei duó, amelyet 1994-ben alapított Szpirosz Gjaszafakisz és Evi Stergiou. A zenekar zenéjét az ókori görög zene mintájára alakították ki, és gyakran a neoklasszikus vagy neofolk kategóriába sorolják. Autentikus hangszereket használ, többek között lírát, varvitost, krotalát, pandúrát és dupla fuvolát, amelyeket Nicholas Brass görög mester készített. Fellépéseik nagyon színpadiasak, a tagok maszkokat és ókori ruhákat viselnek. Szövegeiket orfikus és homéroszi himnuszokból, valamint Szapphó Zeuszhoz és Hekatéhoz írt verseiből merítik. Rendszeres fellépők a Wave-Gotik-Treffenen a Viking faluban, legutóbbi albumukat, a Macbeth-et 52 alkalommal mutatták be a National Theatre of Northern Greece-ben. Ennek egyik dala (Witches' Lullaby) készült el izgalmas körítéssel.
"A Boszorkányok altatódala eredetileg a Macbeth című darabhoz készült, amelyet az Észak-görögországi Nemzeti Színházban vittek színre Anastasia Revi rendezésében.
A darabban ez a dallam képviselte a shakespeare-i boszorkányokat, rejtélyes és veszélyes lényeket, akik manipulálják Macbethet, és elgondolkodtatnak bennünket, hogy vajon valójában ők-e a Sors.
Az altatódal olyan dallam, amely a születést szimbolizálja; az új életet. Már az ókori görög mitológiában is ők a sors irányítói: Klotho, Lachesis és Atroposz befolyásolták az életet. Az első a jelent, a második a jövőt, a harmadik pedig a múltat képviselte, mindazt, ami már megtörtént és nem változtatható meg. Az altatódaloknak megvan a maguk belső ereje, amely követheti a lelket a világba vezető úton. Ugyanakkor az altatódalok attól függően változnak, hogy ki énekli őket, amikor az általuk kibocsátott védőerőnek más a kiindulópontja és más álmokat hordoz...
Tehát az eredeti altatódal dallama alapján (Shakespeare boszorkányainak sötét altatódala), amelyet a darabhoz komponáltunk, négy eredeti altatódalt szándékoztunk létrehozni. Mind az öt művész, aki részt vett ebben a projektben, szabadon megalkothatta a saját változatát, minden alkalommal más jelentést adva neki. A japán Hattis Noit, a spanyol Priscilla Hernandez, a brit/portugál Victoria Couper a brit/török Reyhan Yusuf és a görög Evi Stergiou közreműködésével a saját gyengédségük, erejük és reményük emlékét közvetítik hangjukon keresztül."